Aktīvs dzīvesveids rudenī!

Siltās vasaras dienas ir aizritējušas, laiks kļūst arvien vēsāks. Bet vai tas ir iemesls kļūt mazāk aktīvam nekā gada karstajos mēnešos? Nebūt ne!
Pēc laiski pavadītas vasaras sākoties rudenim daudzi no mums noteikti ķeras pie nepadarītajiem darbiem. Atrast laiku fiziskām aktivitātēm kļūst grūtāk, iecerētajam sporta veidam dienā atvēlot vien 20-30 minūtes. Tas nozīmē, ka šo laiku ir jāizmanto pēc iespējas efektīvāk – lieliska metode ir intervālu treniņi, īsus brīžus kustoties ar pilnu sparu un minūti starp tiem atpūšoties. Piemēram, 20 minūšu treniņu sadalīt 3 minūšu skrējienos ar minūti ilgu iešanas atpūtu starp katru no skrējieniem. Šāda pieeja fiziskai aktivitātei strauji palielina vielmaiņas ātrumu un dod lielāko iespējamo efektu no īsā treniņā pavadītā laika. Pats labākais – šo metodi var pielietot jebkurai aktivitātei.
Ja tomēr laiks ir ļoti ierobežots un mājās gaida dažādi tīrīšanas un sakopšanas darbi, arī tie ir labs veids, kā būt aktīvam. Izcils piemērs ir lapu grābšana – 45 minūšu garumā tiek sadedzināts tik pat daudz kaloriju, cik pus stundu pavadot aerobikas nodarbībā! Arī logu mazgāšana ir ļoti efektīvs veids kā palikt aktīvam, stundā patērējot vismaz 300 kalorijas.Rudens, no vienas puses, ir pēdējais gadalaiks, kad gribētos doties uz pludmali. Saulīte vairs nesilda, smiltiņas ir aukstas… No otras puses, tas ir ideālais laiks lai gar mierīgās jūras malu nodarbotos ar kādu sporta veidu. Gan skriešana, gan nūjošana ir aktivitātes, kas ir ideāli piemērotas šādam reljefam. Pārvietojoties pa smiltīm katram kājas muskulim sperot soli ir jāpielāgojas jaunam virsmas slīpumam, lai saglabātu līdzsvaru, un jāatsperas pret irdenu pamatu. Tas rada papildus piepūli un pilnīgāku muskuļu attīstību.
Sportojot vēsos un, kā jau rudenī, mainīgos laikapstākļos, īpaši svarīgs ir piemērots apģērbs. Tā kā kustoties ķermeņa temperatūra paaugstinās un sākotnējās vēsuma sajūtas vietā kļūst karsti, ir ieteicams vilkt apģērbu vairākās kārtās. Svarīgi, lai šie apģērbi būtu elpojoši un sviedrus atgrūdoši. Pretēji kokvilnas ražojumiem, šāds ietērps uzturēs ķermeni sausu un optimālā temperatūrā, lai Jūs justos pēc iespējas komfortablāk.
Vēsajam gadalaikam pieņemoties spēkā, pasliktinošos laika apstākļus nedrīkst izmantot kā aizbildinājumu, lai sēdētu zem segas un dīkdienīgi gaidītu pavasari. Tieši pretēji – ir jādodas ārā un jāizbauda rudens sniegtā burvība!
0
Feed

Komentēt