Kā bērnam būt veselam, apmeklējot skolu

Agrīnie skolas gadi ir īsts pārbaudījums bērna imūnsistēmai, jo tā vēl nav pilnībā attīstījusies. Daudziem bērniem atrodoties vienā telpā risks saslimt ir gandrīz simtprocentīgs.
Visbiežākie slimību izraisītāji ir vīrusi. Atliek tikai vienam inficētam skolēnam atnākt uz skolu, un šis organisms sāks strauji izplatīties. Kā piemēru var ņemt šādu itin ierastu scenāriju – bērns, kurš ir saaukstējies, ieklepojas vai nošķaudās klases telpā. Apkārt esošie šo gaisu, kurā atrodas vīruss, ieelpo un saaukstēšanās izplatās. Vai arī ar klasesbiedriem laiku pavada kāds skolēns, kurš ir inficējies ar rota vīrusu un pēc tualetes apmeklējuma nav kārtīgi nomazgājis rokas. Slimību izraisošās baktērijas izplatās kaut ar blakus esošo objektu palīdzību, kam pieskāries ir slimnieks.
Bieža roku mazgāšana ir viena no vienkāršākajām un tai pat laikā efektīvākajām metodēm, kā palikt veselīgam skolas laikā. Atgādiniet savam bērnam, lai viņš vai viņa kārtīgi nomazgā savas rokas gan pirms ēšanas un deguna šņaukšanas, gan pēc spēlēšanās ārā un tualetes apmeklējuma. Laba ideja ir bērnam ieteikt, lai viņš vai viņa rokas ieziepē tik ilgi, kamēr pie sevis divas reizes ir nodziedāta dziesmiņa “Happy birthday”. Tādējādi pastāvēs lielāka iespēja, ka baktērijas tiks aizskalotas prom. Ja uz biežu roku mazgāšanu bērnu ir grūti pierunāt, tad dodiet viņam vai viņai līdzi mitrās salvetes, kurās noslaucīt rokas pirms ēšanas.
Ja tomēr Jūsu bērns ir saaukstējies, aiciniet viņu izmantot salvetes, kad rodas vēlme šķaudīt, un to pēc izlietošanas izmest atkritumu kastē. Sliktākajā gadījumā, kad salveti vairs nevar paspēt aizsniegt, aiciniet bērnu šķaudīt apģērba piedurknē pie elkoņa. To darot tiks mazināts risks, ka ar vīrusu saslims citi klasesbiedri.
Ikdienā jāizvairās pieskarties mutei un acīm, kas ir vieni no visatklātākajiem un visvājāk pasargātajiem orgāniem no vīrusiem, jo ar rokām tiek aiztikts viss, uz kā varētu būt baktērijas. Tik pat slikts ieradums ir dalīties ar dzērieniem vai ēdienu. Iesakiet bērnam šādu nosacījumu – ja tu ko liec mutē, paturi to pie sevis.
Protams, svarīga veselīga dzīvesveida sastāvdaļa ir pilnvērtīgs uzturs, pietiekami daudz atpūtas un miega un laicīga vakcinēšanās. Lai slimības neizplatītos arī mājās, šos pašus ieteikumus attieciniet arī uz visu ģimeni. Mēs iesakām pastāstīt savam bērnam kā rūpeties par savu veselību ikdienā!

0
Feed

Komentēt