Kā, sadzīvojot ar astmu, baudīt pilnvērtīgu un aktīvu ikdienu?

Šogad vasara mūs nelutina ar saulainām un karstām dienām. Tomēr ir lieliska iespēja baudīt Latvijas mēreno vasaru sportiskā pastaigā gar jūru vai apceļot skaistākās Latvijas vietas.

Tomēr tiem, kam astma ir ikdiena, iesakām dažas būtiskas dzīves kvalitāti uzlabojošas lietas.

Pirmkārt censties uzturēties elpošanas ceļiem tīkamā un labvēlīgā klimatā. Šie apstākļi jāievēro gan mitrinot ziemas mēnešos pārkurināto un sauso istabas gaisu, gan arī vasarās, cenšoties pēc iespējas vairāk atrasties svaigā jūrmalas gaisā.
Vakcinējieties pret mūsu klimata zonā pavasaros un rudeņos bieži sastopamām vīrusu infekcijām

Nepakļaujiet sevi vienam no astmas lēkmes izraisošiem faktoriem – tabakas dūmiem. Ļoti nelabvēlīga ir gan ūdenspīpes uzvilkšana retu reizi, gan pasīvā smēķēšana, kad astmas slimniekam atrodoties vienā telpā ar aktīvu smēķētāju, nākas ieelpot pīpmaņu izpūsto tabakas dūmu mutuli.

Iztīriet savas dzīvojamās telpas no lietām, kur uzkrājas putekļi ( paklāji, biezie aizkari). Vēlams katru dienu izslaucīt grīdu ar mitru lupatu.

Nodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm un trenējiet savu organismu. Šeit ļoti būtiski ir stiepšanās un jogas vingrinājumi svaigā gaisā. Labvēlīgi elpošanas muskulatūru ietekmē peldēšana. Tomēr jāievēro tas, ka astmas pacientiem mēdz būt asa reakcija uz dažādu ķimikāliju piesātināto peldbaseina ūdeni.

Uzmanieties no dažādiem augiem un ziedputekšņiem, kas, it īpaši pavasara laikā, mēdz saasināt astmas izpausmes.

Pareizi būtu atteikties no jebkādiem mājas dzīvniekiem, jo to spalvas un ādas izdalījumi ir tiešie alerģijas izraisītāji.

Uztveriet dzīvi mierīgi un cenšaties pēc iespējas izvairīties no stresa situācijām.

Pievērsiet uzmanību uzturam, jo tādi produkti, kā zemenes, zivis, spināti un šokolāde, var būt alerģijas izraisītāji.

Veidojiet sabalansētu uzturu, pārsvarā lietojot sārmainu reakciju veidojošus produktus, kas samazinās sārņu uzkrāšanos organismā.

Vēlams atturēties uzturā lietos ar raugu gatavotus produktus, riekstus, saulespuķu un sezama sēklas, vistu olas, griķu, kviešu un prosas miltu izstrādājumus.

Samaziniet dažādu saldumu izstrādājumu un smalkmaizīšu lietošanu ikdienas uzturā.

Klīnika ALma novēl: “Esiet Laimīgi, baudiet mūsu jūrmalu un svaigo vasaras gaisu!”.

Attēlos Baltā kāpa, Saulkrasti
0
Feed

Komentēt