Kādi faktori var ietekmēt elpošanu ūdenī?

Gaisa mitrums palielinās, līst bieži… Rudens nav tas vieglākais laiks astmas slimniekiem.
Šajā vēsajā gadalaikā pastāv pieaugoša izplatība saslimstībai ar vīrusiem, kas var ievērojami saasināt astmas simptomus, liekot inhalatoru lietot biežāk.
Šo faktoru ietekmē var tikt kairināti elpceļi, kas var pastiprināt astmas simptomus, tāpēc ir ieteicams veikt izelpas plūsmas mērījumus. Tādējādi laicīgi iespējams lemt ar ārstu par terapijas sākšanu.
Maksimālais pieļaujamais astmas simptomu biežums, kad nepieciešams lietot “glābšanas” inhalatoru, ir 2 reizes nedēļā. Ja šāda nepieciešamība kļūst biežāka, noteikti vērsieties pie mūsu speciālistiem
uvojoties ziemas sezonai, ir ieteicams uzsākt imūnsistēmas stiprināšanu. Tam palīdzēs gan saunas apmeklējumi, gan sportiskas aktivitātes, piemēram, peldēšana (izņemot pārmērīgi hlorētos baseinos).
Protams nedrīkst aizmirst arī par kvalitatīvu miegu, pilnvērtīgu uzturu un vitamīniem.
Pie mūsu speciālistiem varat iegūt vērtīgus padomus par Jums piemērotām aktivitātēm un uztura izvēli.
Rudenī cilvēki arvien vairāk laika pavada iekštelpās, tāpēc alerģisko simptomu izcelsmē visbiežāk ir vainojami telpās atrodamie alergēni. Tās galvenokārt ir pelējuma sēnītes un putekļu ērcītes. Ar pelējumu cīnīties ir salīdzinoši sarežģīti – ar vienkāršu skarto zonu ķīmisko apstrādi reizēm nepietiek. Pelējums māju sienās var būt iesakņojies ļoti dziļi. Turpretī ierobežot putekļu ērcīšu izplatību var ikkatrs, sākot ar īpašas pretērcīšu gultas veļas izmantošanu, biežu telpu mitro uzkopšanu un beidzot ar mēbeļu apstrādāšanu ar speciālu pretērcīšu līdzekli un putekļus uzkrājošo lietu likvidēšanu. Ja tomēr parādās dažādi alerģiski simptomi, konsultējieties ar ārstu, lai atrastu piemērotāko ārstēšanas veidu.

0
Feed

Komentēt