Vissvarīgākais ir bērnu drošība vasarā!

Pediatrs – ģimenes ārsts Jevgēņijs Bondins: ”Vissvarīgākais ir bērnu drošība vasarā!”
Vasara ir sākusies un gandrīz katrā ģimenē rodas jautājums par to, ko darīs mūsu “atvases” brīvajos vasaras mēnešos. Atbildi uz šo jautājumu dod daudzās nometnes, kuras dažādas organizācijas Latvijā organizē katru vasaru.
Klīnikas Alma pediatrs – ģimenes ārsts Jevgēņijs Bondins par pašu svarīgāko uzskata bērnu drošību.
Vecākiem vispirms ieteicams iepazīties ar nometnes nolikumu un to, vai nometnei ir sakārtota visa dokumentācija atbilstoši Latvijas Valsts likumdošanai..
Bez atraktīva nometnes nosaukuma, šeit slēpjas vēl daudzi “zemūdens akmeņi” – bērnu drošībai un veselībai ļoti svarīgi jautājumi.
Vispirms jau jāizdara izvēle starp dienas nometni, kur bērns katru vakaru atkal ir mājās un nometnēm, kuras notiek ārpus pilsētas vai pat tālu no lielām apdzīvotam vietām.
Noteikti vecākiem jāpadomā par iespējamu veikt vakcināciju pret ērču encefalītu. Protams, vislabākais laiks pretērču vakcinācijai ir marta mēnesis. Tomēr, ja vecāki var nodrošināt to, ka bērns aptuveni mēnesi pēc vakcinēšanas atrodas pilsētvidē un ģimene neplāno doties uz laukiem un mežainām vietām, tad poti var saņemt arī jūnija mēnesī Klīnikā Alma vai arī pie sava ģimenes ārsta.
Noteikti ļoti pārdomāti ieteicams pievērsties tam, kādu apģērbu bērns ņems līdzi uz nometni. Ja tā ir vairāku dienu nometne ārpus pilsētas, noteikti jāpadomā par dažādiem laika apstākļiem, kādi, iespējams, sagaidāmi šajās dienās. Jāpievērš uzmanība tam, lai bērns nepārkarstu, kā arī neizmirktu lietainu apstākļu laikā.
Pirms izvēlatie sūtīt bērnu uz nometni vairāku dienu vai pat nedēļu garumā, noteikti jāzivērtē vai bērns ir gatavs palikt viens ar svešiem cilvēkiem nepierastā un svešā vidē: vai bērns prot patstāvīgi saģērbties, veikt personīgo higiēnu, ko darīt, ja ir slikta pašsajūta, ja ir sāpes kādā no ķermeņa daļāmVēlams tikties ar nometnes rīkotājiem personīgi, izrunāt aktuālos jautājumus, vērst īpašu uzmanību kādam specifiskam veselības jautājumam, iepazīties ar nometnes iekšējās kārtības noteikumiem, noskaidrot nometnes dienas režīmu, kā arī parakstīt līgumu par sadarbību.
Ļoti svarīgs jautājums, kam būtu jāpievērš uzmanība, ir ēdināšana. Gadās, ka bērniem ir alerģijas, dažādas ēdiena nepanesamības, par ko noteikti jāinformē nometnes personāls.
Lai pasargātu no saules apdegumiem, bērniem, kas vecāki par 14 gadiem, ieteicams dot līdzi pretsauļošanās krēmu.
Līdzi uz nometni nevajadzētu dot medikamentus, tikai, ja ir nepieciešamība kādas zāles lietot regulāri. Par iespējamām veselības problemām obligāti jāinformē nometnes organizatori.
Ģimenes ārsts izsniedz izziņu par to, ka bērns ir vesels, kā arī norāda informāciju par bērnam veikto vakcināciju, alerģijām, pedikulozi, hroniskām saslimšanām, medikamentu lietošanu.
Vēl vecākiem būtu jānoskaidro vai nometnes organizatori nodrošina apdrošināšanu traumu un citu ekstrēmu notikumu gadījumos, protams tas nav obligāti, bet ļoti vēlams, it īpaši, ja tiek piedavātas kādas aktīvas atrakcijas nometnes ietvaros.
Pediatrs Jevgeņijs Bondins novēl visiem baudīt vasaru un pēc iespējas vairāk uzturēties svaigā gaisā.
0
Feed

Komentēt