Jaunumi

Andra Lasmaņa ģimenes ārsta prakses modernizācija

Projekta identifikācijas Nr.: 9.3.2.0/19/A/114

Projekta nosaukums: “Andra Lasmaņa ģimenes ārsta prakses modernizācija”

2019. gada 19. jūlijā noslēgts līgums starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un SIA “ĢIMENES ĀRSTA ANDRA LASMAŅA
KLĪNIKA “ALMA”” par ERAF projekta „Andra Lasmaņa ģimenes ārsta prakses modernizācija” ieviešanu.

Projekta mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru un tehnisko nodrošinājumu projekta iesniedzēja ārsta praksē.

Projektā paredzēts iegādāties medicīnas iekārtas un tehnoloģijas, kā arī vides pieejamības nodrošināšanas tehnoloģijas.


Projekta kopējās izmaksas – 7 530,00 EUR, Projekta attiecināmās izmaksas tiek finansētas 85% apmērā (6 400,50 EUR) no ERAF fonda, 9% apmērā (677,70 EUR) no valsts budžeta. SIA “ĢIMENES ĀRSTA ANDRA LASMAŅA KLĪNIKA “ALMA”” sedz sava projekta izdevumu daļa 6% apmērā – 451,80 EUR.

Projekta ietvaros laika periodā no 19.07.2019. līdz 11.10.2019. tika iegādātas medicīnas ierīces un tehnoloģijas (inhalators, fetodopleris, ausu irrigators, NMP I komplekts, medicīniskie svari ar auguma mērītāju un krioterapijas iekārta).

Projekta ietvaros laika periodā no 12.10.2019. līdz 30.12.2019. tika iegādāts mobilais ratiņkrēsla pacēlājs, nodrošinot pieeju ārstniecības
infrastruktūrai pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Ārstniecības iestādē ir nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Lasīt vairāk
 • 09/06/2020 0 Komentāri
  Liene Melberga

  Sertificēta ķirurģe ar specializāciju kolorektālajā ķirurģijā.


  Veic pacientu pieņemšanu gan kā ķirurgs, gan kā proktologs.

  Konsultē pacientus ar koloproktoloģiskām slimībām: hemoroidālā slimība, pilonidālā cista un sinuss, perianālas fistulas, pacientus ar iekaisīgo zarnu slimību komplikācijām, kas prasa ķirurģisku iejaukšanos, taisnās zarnas prolapss, anāla fissūra – plīsums, parastomālas trūces, stomas prolapss, kā arī citas ar stomu saistītās problēmas.


  Konsultē pacientus ar ķirurģiskām patoloģijām: vēdera priekšējās sienas trūces (nabas), baltās līnijas, pēcoperāciju, cirkšņa u.c. mazāk izplatītas. Veic laparoskopisku holecistektomiju un apendektomiju, kā arī citas procedūras. Operācijas veic gan laparoskopiski, gan konvencionāli. Veic arī dažādu ādas veidojumu ekscīziju un hidradenitis suppurativa ķirurģisko ārstēšanu.

  Lasīt vairāk
 • 02/10/2019 0 Komentāri
  Zobārstniecības pakalpojumi bērniem

  Klīnikā ALMA bērni līdz 18 gadu vecumam var saņemt bezmaksas zobārstniecības pakalpojumus.

  Klīnika pieņem bērnus tikai ar Rīgas deklarēto adresi, līdzi noteikti ir jābūt dokumentiem. 

  Zobu ārstēšana un higiēna ir par brīvu, izņemot zobu protezēšanu.

  Lasīt vairāk
 • 21/06/2019 0 Komentāri
  Rasma Lasmane

  Lepojamies! Rasma Lasmane – mūža ieguldījums sirds ķirurģijā!!!

  Lasīt vairāk
 • 18/06/2019 0 Komentāri
  Pedikuloze jeb utis matos

  Klāt vasara un bērnu nometņu laiks. Liela daļa vecāku piesaka savus lolojumus vasaras nometnēs. Tomēr dažas no problēmām var pamatīgi aizēnot atmiņas par jauko nometnē pavadīto laiku.


  Izdzirdot šo informāciju, vecāki šausmās iepleš acis un steidz pārbaudīt matus saviem lolojumiem. Šī slimība nepazūd, bet diezgan labi pastāv paralēli dažādu elektroniskas brīnumu ienākšanai mūsu vidē.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  KAD RUDENS IESNAS TRAUCĒ MŪSU IKDIENAS DZĪVI

  Klāt ir rudens un laiks, kad arī rudens iesnas ienākušas mājās un bērnudārzos. Arī pie ģimenes ārstiem bieži dzirdam mazo pacientu mammas, kuras sūdzas par puņķainiem degunteļiem. Dažas mammas tūlīt traucas pie ģimenes ārsta, savukārt citas atkal mazuļa iesnām vispār nepievērš uzmanību. Tomēr neārstētas iesnas var neaprobežoties tikai ar diskomfortu vien, bet nodarīt arī nopietnu kaitējumu veselībai.

  Jautājumi, kas tad ir iesnas un kā pareizi rīkoties, rudens periodā vienmēr kļūst aktuāli.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  Cenu izmaiņas!

  Ar 2018 . gada 1. oktabri tiek ieviests jauns cenrādis.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  Aktīvs dzīvesveids un tā pozitīvā ietekme uz organismu.

  Jau agrā bērnībā vajadzētu radināties pie fiziskām aktivitātēm un uztvert to kā kaut ko pašsaprotamu, nevis gatavošanos lielajam eksāmenam.

  Fizisko spēju attīstība notiek galvenokārt skolas vecumā, bet pieaugušo vecumā tā būs atkarīga no bērnībā un skolas gados sasniegtā. Vecākiem jārāda piemērs – jābūt aktīviem un sportiskiem ikdienā. Arī vecākiem cilvēkiem lielā vecumā jābūt aktīviem. Fiziskā aktivitāte uzlabo cilvēka fizisko sagatavotību un organisma sistēmu funkcionālo stāvokli, paildzina pilnvērtīgas dzīves periodu, attālina novecošanu. Pastāv cieša saistība starp fiziskās aktivitātes intensitāti un imunitāti, aptaukošanos un traumu risku.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  Andris Lasmanis: Vai tiešsaistes ārstniecība aizstās ierastās ārsta vizītes?

  Esmu praktizējošs ārsts jau vairāk nekā 55 gadus un savā praksē vienmēr esmu meklējis iespējas pielietot jaunas un inovatīvas metodes. Ja 90. gados, uzsākot privātpraksi, ģimenes ārsts, kas ierodas mājas vizītēs, bija kas jauns un nepieredzēts, tad mūsdienās lielai daļai pacientu neierasti varētu būt dažādi telemedicīnas instrumenti jeb pacientu konsultēšana tiešsaistē, izmantojot internetu.

  Daudzviet ārvalstīs telemedicīna jau pašlaik tiek plaši praktizēta un attīstās. Latvijā tas ir jaunums, taču arī es jau tagad meklēju jaunas pieejas darbā ar pacientiem, izmantojot dažādus telemedicīnas instrumentus. Jāteic, ka telemedicīna var atvieglot ārsta darbu un arī pacienta ikdienu, tādēļ ticu, ka ar laiku tā kļūs par ierastu praksi arī Latvijā.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  Pārkaršana vasara

  Vasara lutina un karstais laiks nebeidz vien pārsteigt, taču tas arī var būt nogurdinošs. Augstā gaisa temperatūra savienojumā ar mitro gaisu var atstāt nelabvēlīgu iespaidu uz cilvēka organismu, paaugstinot vidējo ķermeņa temperatūru, kas savukārt var izraisīt ķermeņa pārkaršanu jeb hipertermiju, kas saukta arī par karstuma dūrienu.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  Muskuļu distonija

  Visbiežāk neraksturīgi dīvainas kustības un izkropļotas ķermeņa daļas piemīt pacientiem ar diagnozi muskuļu distonija. Muskuļu kontrakcijas ir tās, kuras rada izmaiņas un prāts nespēj kontrolēt savu ķermeni. Šī slimība sastopama kā gados vecākiem pacientiem, ta arī jauniešiem un bērniem.

  Parasti muskuļu distonija skar kaklu, seju, acis, kā arī ekstremitātes. Šie simptomi ne tikai rada pacientam diskomfortu, bet traucē dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un samazina darba spējas. Pacienti saskaras ar sociālo atstumtību un depresiju. Izskata un kustību kropļojumu dēļ apkārtējā sabiedrība, dažreiz pat ģimenes locekļi mēdz viņus uzskatīt par garīgi atpalikušiem.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  Pasargā sevi, kad laika apstākļi nelutina!

  Aiz loga lietus un pirmās sniega pārslas, kuras vēja pūsmai virpuļojot aiz vien biežāk liek domāt, ka vasara ir izskanējusi. Lietavas un sniegs, dzestrie rīti, agrā tumsa liecina par tumšā gadalaika iestāšanos. Līdz ar laika apstākļu maiņu parādās mazās saslimšanas. Kā rīkoties, lai pasargātu sevi, savu ģimeni un izvairītos no saaukstēšanās?

  Ikdienas praktiskie ieteikumi:
  Rūpīgi mazgājat rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā, un vēl biežāk slimošanas laikā, jo vīrusi un baktērijas intensīvi izplatās arī ar rokām. Roku mazgāšanā priekšrocība ir šķidrām ziepēm, jo vīrusi un baktērijas ilgstoši saglabājas uz gabalu ziepēm.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  Bērnu noslodze ikdienā

  Skolas dzīves ikdiena un vide – cik tā ir draudzīga bērniem un cik tomēr tālu no ideāla? Stundu agrais sākums, t.s. pagarinātās grupas, kur bērni sēž līdz pat vakaram, starpbrīži, kad izkustēties nav ļauts, un pārslodze ar mācību vielu, kura tiek uzdota ārpus skolas. Pēc stundām papildus pulciņi, kuri nereti ir svešvalodas vai kādi citi papildus mācību priekšmeti. Iespējama arī sporta vingrošana – teniss, peldēšana, basketbols, vieglatlētika u.c. Tad vēl lielā kaudze mājas darbu. Kur paliek brīdis sev? Pilnīgi nekam? Lai atpūstos no lielās ikdienas pārslodzes bērnam nepieciešams darīt arī neko.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  Mieža grauds un krusas grauds

  No rīta ielūkojies spogulī un mēģini saprast, kāpēc pasauli spēj saskatīt ar grūtībām, turklāt puslīdz tikai ar vienu aci. Acs ir jūtīga, sāpīga un piepampusi. Kas noticis?

  Mieža grauds izpaužas kā plaksta sāpīgs pietūkums un apsārtums. Veidojas strutu pūslītis (abscess), kas var būt vērsts uz plaksta iekšpusi vai ārpusi. Tas var būt Meiboma dziedzera (iekšējais miežgrauds) vai tauku dziedzera (ārējais miežgrauds) akūts strutains iekaisums. Tas parasti attīstās, ja ir novājināta imūnā sistēma, cukura diabēta gadījumos, arī pie novājēšanas, anēmijas un laikapstākļu maiņas.

  Lasīt vairāk
 • 27/11/2018 - ALMA klīnika 0 Komentāri
  Parkinsona slimība

  Pārkinsona slimība ir hroniska progresējoša centrālās nervu sistēmas slimība. Šīs slimības iespaidā cilvēkiem ir kustības un runas traucējumi. Bieži vien tā iespaido arī cilvēku garastāvokli, uzvedību un domāšanu. Tā nosaukta ārsta Džeimsa Pārkinsona (James Parkinson) vārdā, kurš 1817. gadā pirmais aprakstīja tās simptomus. Parkinsona slimība ir hroniska un lēni progresējoša saslimšana, kas skar centrālo nervu sistēmu, radot kustību un runas traucējumus. Slimība sākuma stadijā ir grūti diagnosticējama, taču ir atsevišķi simptomi, kas var liecināt par tās klātbūtni organismā.

  Lasīt vairāk
 • 10/06/2016 - Alma klīnika 0 Komentāri
  Kā, sadzīvojot ar astmu, baudīt pilnvērtīgu un aktīvu ikdienu?
  Šogad vasara mūs nelutina ar saulainām un karstām dienām. Tomēr ir lieliska iespēja baudīt Latvijas mēreno vasaru sportiskā pastaigā gar jūru vai apceļot skaistākās Latvijas vietas.

  Tomēr tiem, kam astma ir ikdiena, iesakām dažas būtiskas dzīves kvalitāti uzlabojošas lietas.

  Pirmkārt censties uzturēties elpošanas ceļiem tīkamā un labvēlīgā klimatā. Šie apstākļi jāievēro gan mitrinot ziemas mēnešos pārkurināto un sauso istabas gaisu, gan arī vasarās, cenšoties pēc iespējas vairāk atrasties svaigā jūrmalas gaisā.
  Lasīt vairāk
 • 10/06/2016 - Alma klīnika 0 Komentāri
  Kas ir muguras lejasdaļas sāpes un kam japievērš uzmanība, ja sāp mugura.
  Mugurkauls sastāv no 32-35 skriemeļiem. Katram no tiem ir divas augšējās un divas apakšējās locītavas. Tas ir smalku locītavu ķēdīšu komplekss, kas nepārtraukti jākustina.Taču viss jādara ar apdomu.

  Muguras sāpes var iedalīt pēc zonām – sāpes jostas un krustu daļā, sāpes sprandas un kakla daļā un sāpes krūšu daļā. Reizēm izdala arī astes kaula zonu, bet sāpes šajā zonā ir salīdzinoši retos gadījumos

  Pēc klīniskajām vadlīnijām, ko izstrādājusi Ģimenes medicīnas katedras darba grupa, izveidoti ieteikumi pacientam ar muguras lejas daļas sāpēm.
  Lasīt vairāk
 • 10/06/2016 - Alma klīnika 0 Komentāri
  Ko iesaka Klīnikas Alma ģimenes ārsti muguras lejasdaļas sāpju gadījumā
  Censties turpināt ikdienas aktivitātes pat akūtu sāpju gadījumā, ierobežojot tikai lielu fizisku slodzi un pievēršot uzmanību pareizai pozai. Vieglas slodzes veicina atveseļošanos ātrāk, nevis padziļina bojājumu (veicina skābekļa pieplūdi, apasiņošanu, vielu maiņu audos, mazina muskuļu spazmas un locītavu kontraktūras). Gultas režīms parastu nesarežģītu muguras lejsdaļas sāpju gadījumā nedrīkstētu būt ilgāks par 4 dienām, jo tiek novājināta un atslābināta muskulatūra, parasti 2-4 dienas izteiktu sāpju gadījumā, bet vairumam tas nav nemaz nepieciešams. Taču iespējamas slimības un tik stipras sāpes, kad pēc ārsta ieteikuma gultas režīms jāievēro ilgāk.
  Lasīt vairāk
 • 10/06/2016 - Alma klīnika 0 Komentāri
  Aktīvs dzīvesveids rudenī!
  Siltās vasaras dienas ir aizritējušas, laiks kļūst arvien vēsāks. Bet vai tas ir iemesls kļūt mazāk aktīvam nekā gada karstajos mēnešos? Nebūt ne!
  Pēc laiski pavadītas vasaras sākoties rudenim daudzi no mums noteikti ķeras pie nepadarītajiem darbiem. Atrast laiku fiziskām aktivitātēm kļūst grūtāk, iecerētajam sporta veidam dienā atvēlot vien 20-30 minūtes. Tas nozīmē, ka šo laiku ir jāizmanto pēc iespējas efektīvāk – lieliska metode ir intervālu treniņi, īsus brīžus kustoties ar pilnu sparu un minūti starp tiem atpūšoties. Piemēram, 20 minūšu treniņu sadalīt 3 minūšu skrējienos ar minūti ilgu iešanas atpūtu starp katru no skrējieniem. Šāda pieeja fiziskai aktivitātei strauji palielina vielmaiņas ātrumu un dod lielāko iespējamo efektu no īsā treniņā pavadītā laika. Pats labākais – šo metodi var pielietot jebkurai aktivitātei.
  Lasīt vairāk
 • 10/06/2016 - Alma klīnika 0 Komentāri
  Kā bērnam būt veselam, apmeklējot skolu
  Agrīnie skolas gadi ir īsts pārbaudījums bērna imūnsistēmai, jo tā vēl nav pilnībā attīstījusies. Daudziem bērniem atrodoties vienā telpā risks saslimt ir gandrīz simtprocentīgs.
  Visbiežākie slimību izraisītāji ir vīrusi. Atliek tikai vienam inficētam skolēnam atnākt uz skolu, un šis organisms sāks strauji izplatīties. Kā piemēru var ņemt šādu itin ierastu scenāriju – bērns, kurš ir saaukstējies, ieklepojas vai nošķaudās klases telpā. Apkārt esošie šo gaisu, kurā atrodas vīruss, ieelpo un saaukstēšanās izplatās. Vai arī ar klasesbiedriem laiku pavada kāds skolēns, kurš ir inficējies ar rota vīrusu un pēc tualetes apmeklējuma nav kārtīgi nomazgājis rokas. Slimību izraisošās baktērijas izplatās kaut ar blakus esošo objektu palīdzību, kam pieskāries ir slimnieks.
  Lasīt vairāk
 • 10/06/2016 - Alma klīnika 0 Komentāri
  Pavasaris ir klāt!
  Beidzot ziema ir galā, un ilgi gaidītais gaidītais pavasaris ir klāt. Saulīte silda, putniņi dzied… Bet tas arī nozīmē, ka ir sācies viens no bīstamākajiem gadalaikiem astmas slimniekiem, kuriem ir alerģija no dažādiem ziedošo augu putekšņiem.

  Krasais putekšņu daudzuma pieaugums gaisā apvienojumā ar temperatūras izmaiņām un pirmajiem pērkona negaisiem padara pavasari par laiku, kad jāievēro īpaša piesardzība. Arī ierastie astmas ierosinātāji, kā mājdzīvnieki, putekļu ērcītes un pelējums, var izraisīt negatīvu efektu. Šo ierosinātāju radītie alergēni mēdz uzkrāties ziemas laikā, paaugstinot risku tos ieelpot izsaukt astmas simptomus.
  Lasīt vairāk
 • 10/06/2016 - Alma klnika 0 Komentāri
  Vai sauļoties ir veselīgi?
  Vasaras pašā pilnbriedā brīvās dienas un atvaļinājumus daudzi vēlas pavadīt, baudot saules un ūdens peldes.

  Tomēr mūsdienās nopietni aizdomājamies par savu veselību un arvien biežāk rodas jautājums: “Vai sauļoties ir veselīgi?”

  Saules stari spēj brīnišķīgi uzlabot mūsu garastāvokli un, protams, kurš gan nevēlas iegūt skaisto zeltaini brūngano ādas toni – vasaras atpūtas un saules liecinieci
  Lasīt vairāk
 • 09/06/2016 - Alma klīnika 0 Komentāri
  Vissvarīgākais ir bērnu drošība vasarā!
  Pediatrs – ģimenes ārsts Jevgēņijs Bondins: ”Vissvarīgākais ir bērnu drošība vasarā!”
  Vasara ir sākusies un gandrīz katrā ģimenē rodas jautājums par to, ko darīs mūsu “atvases” brīvajos vasaras mēnešos. Atbildi uz šo jautājumu dod daudzās nometnes, kuras dažādas organizācijas Latvijā organizē katru vasaru.
  Lasīt vairāk
 • 06/06/2016 - Alma klīnika 0 Komentāri
  Kādi faktori var ietekmēt elpošanu ūdenī?
  Gaisa mitrums palielinās, līst bieži… Rudens nav tas vieglākais laiks astmas slimniekiem.
  Šajā vēsajā gadalaikā pastāv pieaugoša izplatība saslimstībai ar vīrusiem, kas var ievērojami saasināt astmas simptomus, liekot inhalatoru lietot biežāk.
  Šo faktoru ietekmē var tikt kairināti elpceļi, kas var pastiprināt astmas simptomus, tāpēc ir ieteicams veikt izelpas plūsmas mērījumus. Tādējādi laicīgi iespējams lemt ar ārstu par terapijas sākšanu.
  Maksimālais pieļaujamais astmas simptomu biežums, kad nepieciešams lietot “glābšanas” inhalatoru, ir 2 reizes nedēļā. Ja šāda nepieciešamība kļūst biežāka, noteikti vērsieties pie mūsu speciālistiem
  Lasīt vairāk